Uczniowie z Zespołu Szkół im. gen. Władysława Andersa w Częstochowie z wizyta w naszym Muzeum

10 października 2022 roku nasze Muzeum odwiedziła grupa uczniów wraz z nauczycielami z Zespołu Szkół im. gen. Władysława Andersa w Częstochowie.

Młodzież zapoznała się z historią Gminy Kamienica Polska oraz poznała pierwsze zawody, jakie były wykonywane i z czego rozpoznawani byli Kamieniczanie.

Wiele zachwytu wzbudziła w uczniach raszla do produkcji wzorzystych firan, czy też żakardowych kap oraz oryginalny stół do farbowania tkanin, który pochodzi z Farbiarni w Kamienicy Polskiej. Wiele emocji wzbudziła również sala im. P. Ireneusza Cuglewskiego, założyciela Koła Kombatantów na terenie Gminy Kamienica Polska oraz człowieka, jak wiele razy sam wspominał, przeżył własną śmierć w pierwszych dniach II Wojny Światowej.

W ten dzień czekał również na uczniów wykład na temat „Powstania Zamojskiego”, którego prelegentem był sam p. Mirosław Kula – Wiceprezes LTN-K w Warszawie. Pan Mirosław Kula w rewelacyjny sposób trafiał do zgromadzonej młodzieży, nawiązując wspólny język ze zgromadzonymi Gośćmi.

Po profesjonalnie przeprowadzonej prelekcji, młodzież miał możliwość zadawania pytań, co w pełni zostało wykorzystane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.