Prelekcja p. Krzysztofa Szczepanika „Obeliski pamięci w Gminie Kamienica Polska”.

W dniu 28 czerwca 2022 r. w budynku Muzeum Regionalnego w Kamienicy Polskiej odbyło się cykliczne spotkanie Miłośników oraz sympatyków naszego Muzeum.

Tematem spotkania były obeliski pamięci w Gminie Kamienica Polska.

Zebranych Gości przywitała Zastępca Wójta p. Agata Najnigier, a następnie głos oddała Prelegentowi p. Krzysztofowi Szczepanikowi, który w wyjątkowy sposób poprowadził spotkanie. Pan Krzysztof jest znanym miłośnikiem i pasjonatem historii, zafascynowany kulturą oraz tradycjami nie tylko naszej Gminy.

Prelekcja wzbudziła wśród licznie zebranej publiczności zachwyt. Padało również wiele słów uznania, zarówno dla osób, które przyczyniły się do powstania miejsc pamięci na terenie gminy, jak i dla samego Prelegenta – za zebranie informacji i przybliżenie ich podczas spotkania.

W trakcie wykładu nie zabrakło również momentów wzruszenia, gdyż wojna oraz okrucieństwo nazistowskich okupantów wyrządziło bardzo duże spustoszenie wśród cywilnej ludności.

Dla młodych czy starszych, dzieci czy kobiet śmierć w tym okrutnym czasie czaiła się tuż za rogiem.

Kolejnym punktem spotkania było rozpoznawanie starej fotografii. Przybyli Goście z entuzjazmem zabrali się do pracy, a efekty przerosły nasze oczekiwania.

Bardzo serdecznie dziękujmy p. Krzysztofowi Szczepanikowi za prelekcję, a wszystkich Mieszkańców oraz Miłośników naszego Muzeum zapraszamy na zasłużony odpoczynek.

Widzimy się już we wrześniu.

BEZPIECZNYCH WAKACJI !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.