Otwarcie wystawy p. Zbigniewa Skwary pt.: ” PORTRETY KREDKĄ RYSOWANE”

W dniu 19 marca 2022r. w Muzeum Regionalnym miało miejsce niecodzienne wydarzenie- wernisaż wystawy p. Zbigniewa Skrawy zatytułowany„ PORTRETY KREDKĄ RYSOWANE”.

Swoją obecnością zaszczycili nas Zastępca Wójta p. Agata Najnigier, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej p. Małgorzata Goldsztajn, Dyrektor Przedszkola p. Magdalena Woźniak, Dyrektor GOKSiR p. Marta Kita, Prezes Stowarzyszenia Dla Rozwoju Gminy p. Rafał Potemski, Prezes Koła Emerytów i Rencistów w Kamienicy Polskiej p. Grażyna Pszczółkowska, Prezes ZMW w Kamienicy Polskiej p. Aneta Podsiadlik -Frączek, przyjaciele Artysty, koledzy ze szkolnej ławki, rodzina, Mieszkańcy Gminy, sympatycy Muzeum Regionalnego, a także obywatele Ukrainy.

Pan Zbigniew pierwszy obraz namalował w wieku 29 lat farbami olejnymi w kolorach czarnym i białym Nigdy nie uczył się na kierunkach artystycznych, z wykształcenia jest Technikiem Mechanikiem. Gdy zobaczył obrazy rysowane ołówkami pastelowymi, to był rok 2016, wiedział już że ta forma sztuki jest dla niego Z czasem nabrał pewności siebie, a obrazy wychodziły mu coraz bardziej profesjonalnie. Wtedy przystąpił do międzynarodowych grup artystów – rysowników na Facebooku i tam zaczął zamieszczać swoje prace.

Artysta ma na swoim koncie wile międzynarodowych sukcesów m.in. LION INTERNATIONAL ART. CONTEST w Turcji w którym zajął I miejsce. Rysunki p. Skwary cieszą się sławą również w Australii, Indiach, Arabii Saudyjskiej, Kostaryce, i wielu innych miejscach na całym świeci.

Zgromadzeni goście z zachwytem podziwiali talent Artysty, padało wiele słów uznania, podziwu w stronę p. Zbigniewa, a także w stronę p. Elżbiety, która wyrecytowała swoje najnowsze wiersze. Cała wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowanie była to prawdziwa uczta dla oczu oraz dla ucha.Panu Zbigniewowi życzymy dalszych sukcesów na arenie międzynarodowej,a wszystkich zainteresowanych zapraszamy na wystawę czasowa, która będzie w Naszym Muzeum do 22 kwietnia 2022r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.