Spotkanie Koła Emerytów i Rencistów z Osin z Autorem wystawy p. Tadeuszem Puszczewiczem

W dniu 14 grudnia 2021r. w godzinach popołudniowych odbyło się spotkanie z p. Tadeuszem Puszczewiczem autorem wystawy zatytułowanej „Cudze chwalicie swego nie znacie” z Członkami Koła Emerytów i Rencistów z Osin.

Na wstępie Zastępca Wójta p. Agata Najnigier przywitała wszystkich przybyłych – gości oraz samego Autora, po czym oddała głos p. Tadeuszowi Puszczewiczowi. Wyjątkowy Gość przekazał zgromadzonym słuchaczom, iż malarstwem interesował się od młodzieńczych lat. Pierwsze kroki stawiał jako uczeń przy polichromii kościelnej pod nadzorem wybitnych artystów. Następnie, sam zapełniał puste ściany kościelnych wnętrz wyjątkowymi dziełami, które cieszą oczy wiernych, między innymi w Kościele Rzymskokatolickim pw. Św. Jana Chrzciciela w Poczesnej. Kolejne lata spędził ucząc metaloplastyki w szkole, a następnie był malarzem pokojowym. Pan Tadeusz pomimo upływającego czasu włożył ogrom pracy w ornamenty kościelne rysunki oraz w obrazy, których cząstkę mogli podziwiać przybyli Goście.

Przewodnicząca Koła Emerytów i Rencistów z Osin p. Grażyna Ponicka wręczyła p. Tadeuszowi piękną Gwiazdę Betlejemską serdecznie, dziękując za spotkanie oraz życząc dalszych sukcesów malarskich na kolejne lata.

Przybyła publiczność była pod ogromnym wrażeniem twórczości samego Artysty, jak i jego osoby, co uczczone zostało gromkimi brawami.

Obecnie w Muzeum znajdują się obrazy z różnych okresów twórczości p. Puszczewicza.

Zapraszamy do zwiedzania wystawy czasowej oraz stałych eksponatów muzealnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.